Chcesz zadbać o swoją dietę i nie wiesz, od czego zacząć? Chcesz wiedzieć, jak dostarczyć organizmowi komplet witamin i składników mineralnych? Szukasz sprawdzonych, dobrze opracowanych merytorycznie treści w zakresie zdrowego odżywiania i komponowania posiłków?

Jeżeli tak, to chcielibyśmy polecić Ci kilka portali prowadzonych przez osoby dysponujące fachową wiedzą. Znajdziesz na nich wiele pożytecznych, a przede wszystkim rzetelnych informacji. 

Okiem naukowca

Damian Parol z wykształcenia jest magistrem dietetyki i psychodietetykiem. Posiada również legitymację instruktora kulturystyki (PAS) i przez wiele lat pracował jako trener personalny. Zajmuje się poradnictwem dietetycznym i prowadzeniem szkoleń. Na swoim blogu rozprawia się z powszechnymi dietetycznymi mitami, w artykułach przytacza wyniki najnowszych badań naukowych, porusza tematy aktualne i nierzadko kontrowersyjne.

Sport na roślinach

Paliwo z Roślin jest blogiem prowadzonym przez Sylwię Maksym, dietetyczkę propagującą kuchnię roślinną połączoną z aktywnością fizyczną lub sportem zawodowym. Sylwia to człowiek orkiestra, zajmuje się edukacją żywieniową sportowców i osób aktywnych fizycznie, pełni funkcję dietetyka Reprezentacji Polski Kobiet w piłce nożnej i trenuje kolarstwo. Uwaga! Sylwia wprost zaraża swoim pozytywnym nastawieniem! Na blogu znajdziecie porady dietetyczne, fantastyczne przepisy, darmowe jadłospisy oraz wiele ciekawych podcastów.

Merytorycznie i bez ściemy

Tych państwa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Dietetykę #NieNaŻarty tworzy zespół doświadczonych dietetyków, ciekawe publikacje poparte wynikami najnowszych badań, spektakularne metamorfozy, ale także ciekawie skomponowane jadłospisy uzupełnione o przykładowe przepisy. Na stronie znajdziecie też oczywiście porady dietetyczne oraz opisy popularnych diet, rzetelnie przedstawiające ich wady i zalety.

Dietetyk do zadań specjalnych

Mikołaj Choroszyński, jak sam o sobie mówi: „dietetyk do zadań specjalnych”. Specjalizuje się w dietach dla osób w różnym wieku przy współistniejących chorobach jak (nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, insulinooporność, cukrzyca, otyłość, choroby tarczycy, choroby autoimmunologiczne, choroby neurodegeneracyjne).

Oprócz typowych porad dietetycznych na swoim blogu porusza szereg ważnych tematów np. w zakresie zaburzeń odżywiania, w których się specjalizuje, czy roli żywienia w profilaktyce choroby Alzheimera.

Wegecentrum

Zespół dietetyków z Vegetitian w bardzo przystępny sposób wyjaśnia, jakich składników odżywczych i w jakich ilościach potrzebuje organizm, oraz jakie produkty zawierają największą ilość cennych minerałów i witamin. Ten blog to kopalnia wiedzy dla osób, które interesują się tematyką zdrowego odżywiania czy chcą zadbać o swoją dietę – a wszystko usystematyzowane, czytelnie opisane i dostępne w jednym miejscu. Tak jak w przypadku poprzednich blogów znajdziecie tutaj mnóstwo ciekawych kulinarnych inspiracji, a osoby, które wolą słuchać niż czytać, z pewnością ucieszą dostępne na blogu podcasty.